4 Ülkeden 4 Çay Bardağı

Dünyanın en çok tüketilen içeceklerinden biri olan çay, hemen her kültürde önemli bir yere sahip. Farklı coğrafyalarda çayın tadı ve demleme tekniklerinin yanı sıra servis bardakları da şekil değiştiriyor. İşte 4 farklı ülkeden 4 farklı çay bardağı;

Türkiye

Türk kültüründe çayın yerini başka hiçbir içecek tutmaz. Çay denildiğinde de elbette akla ince belli bardakta servis edilen siyah çay gelir.

Fas

Fas’ın geleneksel naneli çayı da sohbetlere her daim eşlik eder. Otantik bir Fas çayı, desenli ve kimi zaman renkli küçük cam bardaklarda sunulur.

İngiltere

İngiltere’nin sütle ve şekerle çay servis edilen ünlü “5 Çayı” ritüelinin vazgeçilmez bir parçası, porselen fincanlar.

Hindistan

Siyah çayın çeşitli bitki ve baharatlarla harmanlanmasıyla ortaya çıkan masala chai, Hindistan’ın en popüler çayı. Harika tadının yanı sıra kokusuyla da akılda kalan bu çay, kimi zaman kulplu kimi zamansa kulpsuz küçük porselen fincanlarda servis ediliyor.

Siz de dünyanın farklı bölgelerinden gelen çayların keyfini evinizde çıkarmak istiyorsanız Chado Monthly’ye abone olun. Aylık 29,00 ’na abone olabileceğiniz Chado Monthly kutusundan 1 adet 25 gr, 2 adet 8 gr’lık farklı çaylar, bu çayların özellikleri ve nasıl demlenmeleri gerektiğini anlatan kartlar ve 4 demleme filtresi çıkıyor.