Chado Monthly’den 2017 Yılında 36 Farklı Çay

OCAK KUTUSU

keemon

Menşei: ÇİN

Çin’in en ünlü siyah çaylarından olan Keemun, kendinden gelen aromalı yapısıyla bilinir. Kırmızıya yakın berrak bir dem rengine sahip olan Keenun çayı, dünyada da en üst kalitede siyah çaylardan biridir.

Hazırlanışı

87°C – 97 °C sıcaklıktaki 200-250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 4-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Mansoon Rain

Menşei: JAPONYA

Mansoon Rain, Japonya’da yetişen özel “Sencha” cinsi yeşil çay yapraklarını zencefil ve portakal parçaları ile bir arada sunan mükemmel bir harmandır. Tazelik veren ve canlandırıcı bir etkisi vardır.

Hazırlanışı

75 °C – 85 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Pai Mu Tan Rose Petals

Menşei: ÇİN

Pai Mu Tan Rose Petals, anavatanı Çin olan Pai Mu Tan (Bai Mu Dan olarak da bilinmektedir) cinsi beyaz çay yapraklarının gül yaprakları ile harmanlanmasından elde edilen son derece aromatik bir çaydır. İsmini beyaz şakayık çiçeğinin yapraklarından alan Pai Mu Tan en üstteki taze 2 yaprağın toplanıp fermentasyon işlemine uğramadan buhara maruz bırakılmasıyla elde edilir. Güneşte kurutulan yaprakların tüm besin değeri korunur ve  diğer beyaz çaylarda olduğu gibi yüksek oranda antioksidan içerir.

Hazırlanışı

80°C-85°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

ŞUBAT KUTUSU

Madagaskar Vanilla

Menşei: ALMANYA

Dünyada en değerli vanilya olarak bilinen Madagaskar Vanilyasının, portakal, marigold çiçeği ve elma ile harmanlanması ile elde edilen bu özel bitki çayının yoğun bir tadı vardır. İçindeki meyveler sebebi ile yüksek miktarda C vitamini içerir.

Hazırlanışı

95°C – 100°C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 6-8 dakika demlenmesi önerilir. (Aynı çay 2 defa demlenebilir.)

White Earl Grey

Menşei: ÇİN

White Earl Grey, anavatanı Çin olan “Silver Needle” cinsi beyaz çayın filizleri ve İtalya’da doğal olarak yetişen bergamot meyvesinin yağından oluşan özel bir harmandır. Bu çok özel harman, çay tutkunlarına farklı aroması ve yumuşak içimiyle keyifli bir çay deneyimi sunar. Her yudumda, arkadan gelen ve yavaşça kaybolan zarif narenciye aroması çaya ayrı bir özellik katar. Bergamotun dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğiyle beyaz çayın sayısız faydalarını bir arada sunan White Earl Grey, hem bedeni hem de ruhu yeniler.

Hazırlanışı

75 °C-85 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 3-4 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Milk Oolong

Menşei: TAYVAN

Milk Oolong çayı, oolong çayları arasında farklı bir yere sahiptir. Tayvan bölgesinde yetişen özel oolong çaylarının yarı-top şeklinde sarılması ile elde edilir. Normalde sofistike bir tada sahip Oolong çaylarının özelliklerini taşır. Bunun yanında, kurutma işleminden sonra süt ve su buharına maruz bırakılması sebebiyle doğal süt kremasını andıran bir tadı vardır.

Hazırlanışı

80°C – 90°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-4 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

MART KUTUSU

Tropical Green

Menşei: JAPONYA

Tropical Green, Japonya’da yetişen özel Sencha cinsi yeşil çay yapraklarının ananas, kivi, mango gibi tropikal meyve aromalarıyla harmanlanmasından oluşur.

Hazırlanışı

75 °C – 80 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Yunnan - Golden Tip

Menşei: ÇİN

Çin’in güney doğusunda bulunan Yunnan bölgesinde, adını karakteristik bir özelliği olan uzun, bükülmüş çay yaprakları ve altın sarısı tomurcuklardan alan ve oldukça güçlü aromalara sahip, dolgun yapraklı çaylar yetişmektedir. unnan GoldenTip, kadifemsi, zarif, aromatik ve baharatlı tadıyla birçok çaydan farklıdır. Bu eşsiz lezzet güneşte kurutulmasıyla karakterize edilir.

Hazırlanışı

80 °C – 97 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

ROOIBOS BLISS

Menşei: GÜNEY AFRİKA

Yılbaşı Çayı, Güney Afrika’da yetişen Rooibos bitkisinin elma, kuşburnu, portakal kabuğu, karanfil, tarçın, portakal çiçeği parçaları ile harmanlaması ile elde edilir ve kafein içermez. Hem soğuk hem de sıcak içebilirsiniz.

Hazırlanışı

80°C-85°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

NİSAN KUTUSU

Tropical Mate

Menşei: BREZİLYA

Tropical Mate, Güney Amerika’da yetişen “yerba mate” bitkisinin ananas gibi tropik meyve ve aromalarla harmanlanması ile elde edilir. Antioksidan özelliği, yüksek vitamin ve mineral içeriğiyle eşsiz bir bitkidir. Bu bitki, zihin, ruh ve bedene olan faydaları nedeniyle meditasyon içeceği olarak da bilinir. Tropical Mate, istendiğinde bal ile tatlandırılarak sıcak veya soğuk olarak içilebilir.

Hazırlanışı

85 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 6-8 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Assam

Menşei: HİNDİSTAN

Kuzey Hindistan’ın Assam bölgesinde yetişen bu çok özel çayın, bulunduğu iklim koşulları nedeniyle benzersiz bir tadı ve aroması vardır ve çay tiryakilerinin özellikle aradığı bir çaydır.

Hazırlanışı

95-98 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 2 çay kaşığı eklenerek 4-5 dakika demlenmesi önerilir. İsteğe göre süt ilave edilebilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Green Dragon

Menşei: ÇİN

Green Dragon, “Oolong” (Ulong olarak okunmaktadır) cinsi çayın az oksidasyon işlemine uğramış, açık yeşil renkte yapraklara sahip çaylarından biridir. Bu Tayvanlı Oolong çayı, diğer Oolong çaylarına göre daha kısa bir süre için oksidasyon işlemine maruz kaldığından daha açık bir renge ve likörümsü, pürüzsüz, hafif ve aromatik, lezzetli bir tada sahiptir.

Hazırlanışı

80°C – 85 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

MAYIS KUTUSU

Kavunlu Beyaz Çay

Menşei: ÇİN

Kavun Aromalı Beyaz Çay, Çin’in nadir beyaz çay tomurcuklarını kavun aromasıyla buluşturur. Her yudumda, arkadan gelen ve yavaşça kaybolan narenciye aroması çaya ayrı bir özellik katar. Serinletici etkisiyle yaz aylarında da tercih edilir.

Hazırlanışı

80°C-85°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Darjeeling - İlk Hasat

Menşei: HİNDİSTAN

Kuzeydoğu Hindistan’da, Himalayalar’daki Darjeeling bölgesinde yetişir ve çayın ‘şampanyası’ olarak kabul edilir. İlk hasat ‘The First Flush’ Mart sonundan Mayıs aylarına kadar toplanıp kurutulan en değerli çaydır. Misket üzümü aroması ile birlikte seçkin ve hoş bir aroması vardır. Darjeeling çayı doğru demlendiğinde açık bir dem rengi verir. Özellikle, çikolata, baklava, cheesecake, sütlü ve vanilyalı tatlılar ile uyum sağlayan bir çaydır.

Hazırlanışı

95-98 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı koyularak 3-5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay iki kere demlenebilir.

Energy Boost

Menşei: ALMANYA

Portakal kabuğu, şeftali gibi kurutulmuş çeşitli meyvelerin doğal aromalar ile harmanlanması ile elde edilen Energy Boost bitki çayını hem sıcak hem de soğutarak buzlu olarak içebilirsiniz. İçerdiği kuru meyveler ve vitamin sebebiyle bu çayı içtiğinizde enerji verdiğini hissedeceksiniz.  Özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek için faydalı olduğu bilinen baharat ve meyve parçaları içermektedir.

Hazırlanışı

85°C – 100°C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 6-8 dakika demlenmesi önerilir. (Aynı çay 2 defa demlenebilir.)

HAZİRAN KUTUSU

Chill Cold Brew Iced Tea

Menşei: JAPONYA

Japonya’dan en kaliteli yeşil Sencha çay yapraklarının karamel ve hindistan cevizi ile harmanladığımız bu çay özellikle sıcak günlerde serinlemek için harika bir seçenek.

Hazırlanışı

 Oda sıcaklığında 250 ml suya 2 çay kaşığı koyularak en az 6 saat buzdolabında bekletilmesi önerilir veya daha hızlı bir servis için 75 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 3 dakika demlenerek soğutulabilir.

Rooibos Earl grey

Menşei: GÜNEY AFRİKA

Rooibos Earl Grey, Güney Afrika’da yetişen Rooibos bitkisi, Mavi Malva (Ebegümeci) çiçeği ve İtalya’da yetiştirilen Bergamut bitkisi ile harmanlanması ile elde edilir. Hem soğuk hem de sıcak içebilirsiniz. Rooibos, (ROY-bos veya bazen de roybus olarak okunur) yararlı etkisi ve eşsiz lezzeti nedeni ile tüm dünyada sevilerek içilen bir çaydır. Rooibos çayı Redbush çayı olarak da bilinmektedir

Hazırlanışı

95 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 5-7 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Lapsang Souchong

Menşei: ÇİN

Çin’in Fujian bölgesinde yetişen büyük ebatlı çay yapraklarından elde edilen bu siyah çay, toplandıktan sonra geleneksek metodlar ile çam ateşinde kurutulur. Lapsang Souchong çayı nasıl elde edilir; Lapsang Souchong, çam odun ateşinin üzerinde kurutulur. Odun ateşi çok tütsülü ve yoğun bir koku ve tada sahiptir. Bu yüzden “tütsülü çay” olarak da bilinir. Gurme çay severlerin yakından tanıdığı Lapsang Souchong (Lapsang Suçong olarak okunur) çayının tadını yumuşatmak için isteğe göre Assam veya Ceylon çayları ile harmanlanarak içilebilir. Çayın tadını ne kadar sert sevdiğinize bağlı olarak harmanın oranı değişmektedir. Bizim önerimiz yaklaşık %10 Lapsang Souchong ile %90 Assam ve Ceylon çaylarını harmanlamaktır. Birçok müdavimi gibi Lapsang Souchong’u hiçbir çayla harmanlamadan saf olarak da içebilirsiniz. Eski zamanlarda, Wuyi bölgesinde çay talebi çok yükseldiği zamanlarda, çayı hızlı kurutmak için çam odununda kurutulduğu ve bu işlem sırasında tütsülü Lapsang Souchong çayının oluştuğu bilinmektedir.

Hazırlanışı

93 ºC – 99 ºC sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 5-6 dakika demlenmeye bırakılır. Daha yoğun bir tat için 5-6 dakika demlemek yerine kaynatılabilir.

TEMMUZ KUTUSU

Sweet Jasmine

Menşei: HİNDİSTAN

Hindistan’dan kaliteli siyah çay yapraklarının yasemin ve vanilya aromaları ile harmanlanması ile edilen Sweet Jasmine günün her saati için zengin bir çay deneyimi sunar.

Hazırlanışı

85 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 4-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Tulsi Marigold Lemon

Menşei: HİNDİSTAN

Tulsi Hindistan’da kutsal sayılan ve geleneksel Ayuverdic ilaçlarında kullanılan bir bitkidir.Hindistan’da ruhani önemi olan Tulsi’nin baş ağrısı ve soğuk algınlığına iyi geldiği ayrıca bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği bilinmektedir. Tulsi, doğal limon aroması barındıran ve kafein içermeyen bir bitkisel çaydır.

Hazırlanışı

90°C – 100°C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı Tulsi Çayı koyularak 4-5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Sencha

Menşei: JAPONYA

Özel bir Japon çay çeşidi olan Sencha, özenle toplanmış çay yapraklarının, 15-20 saniye kadar buhar uygulamasının ardından kıvrılıp, ısıtılması ve kurutulması ile elde edilir. Çok sıcak suyla demlendiğinde daha kuvvetli hatta biraz buruk bir tada sahip olan Sencha çayı, daha düşük sıcaklıkta suyla demlendiğinde (80 C) yumuşak bir tada bir sahip olur. Zengin ve kuvvetli bir tada sahip olan Sencha, okyanus ve hafif çimen aromalarını içinde barındırır. Canlandırıcı ve tazeleyici etkisiyle gün boyu çay tutkunlarının vazgeçilmez içecekleri arasında yer alır.

Hazırlanışı

83 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek yaklaşık 2 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

AĞUSTOS KUTUSU

Jasmine Oolong

Menşei: ÇİN

Jasmine Oolong çayı az oksidasyon işlemine uğramış, açık yeşil renkte yapraklara sahip çaylardan biridir. Diğer Oolong çaylarına göre daha kısa bir süre için oksidasyon işlemine maruz kaldığından daha açık rengli bu çay yasemin aromasıyla lezzetli bir tada sahiptir.

Hazırlanışı

80°C – 85 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Chado İstanbul No:1

Menşei: HİNDİSTAN

Gülün dinlendiriciliğini dağıttık Galata sokaklarına. Hem telaşlı, hem meraklı koşuşturan, gezinen kalabalıkla paylaştık.

Hazırlanışı

85-100 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı koyularak 5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay iki kere demlenebilir.

Rooibos Vanilla

Menşei: GÜNEY AFRİKA

Rooibos Vanilla, Güney Afrika’da yetişen Rooibos bitkisinin vanilya parçaları ile harmanlaması ile elde edilir. Hem soğuk hem de sıcak içebilirsiniz.

Rooibos, (ROY-bos veya bazen de roybus olarak okunur) eşsiz lezzeti nedeni ile tüm dünyada sevilerek içilen bir çaydır.

Hazırlanışı

95 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 6-7 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

EYLÜL KUTUSU

Kukicha

Menşei: JAPONYA

Kukicha, çay bitkisinin gövde ve yaprak saplarının çay yapraklarıyla karıştırılarak birlikte kurutulmasının ardından kavrulmasi ile hazırlanan özel bir Japon çayıdır. Antioksidan oranı yüksek, mineral ve vitamin yönünden zengin olan bu çay az miktarda kafein içerir.

Hazırlanışı

80°C – 85 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Chado İstanbul No:2

Menşei: HİNDİSTAN

Tramvaya atlayıp No-2  Lavantalı Siyah Çay ikram ettik İstiklal’in uykusuz ve meşgul ahalisine. İyi gelir lavanta uykusuzluğa. Bergamutsuz olmaz tabii.

Hazırlanışı

85-100 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı koyularak 5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay iki kere demlenebilir.

Rooibos Créme

Menşei: GÜNEY AFRİKA

Güney Afrika’da yetişen Rooibos bitkisinin, vanilya, süt ve badem meyvesinden elde edilen yağ ile harmanlanması ile elde edilir. Hem sıcak hem de buzlu içilebilen bu çay tadı ve kokusu ile size çok özel bir deneyim yaratacak.

Hazırlanışı

95 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 6-7 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

EKİM KUTUSU

Lapsang Souchong

Menşei: ÇİN

Çin’in Fujian bölgesinde yetişen büyük ebatlı çay yapraklarından elde edilen bu siyah çay, toplandıktan sonra geleneksek metodlar ile çam ateşinde kurutulur. çayının tadını yumuşatmak için isteğe göre Assam veya Ceylon çayları ile harmanlanarak içilebilir.  Bizim önerimiz yaklaşık %50 Lapsang Souchong ile %50 Assam ve Ceylon çaylarını harmanlamaktır.

Hazırlanışı

85 ºC – 100 ºC sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 4-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Mansoon Rain

Menşei: JAPONYA

Mansoon Rain, Japonya’da yetişen özel “Sencha” cinsi yeşil çay yapraklarını zencefil ve portakal parçaları ile bir arada sunan mükemmel bir harmandır. Tazelik veren ve canlandırıcı bir etkisi vardır.

Hazırlanışı

75 °C – 85 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Rejuvenate Tea

Menşei: HİNDİSTAN

Hindistan’dan gelen baharatlı siyah çayın, güney Amerika’dan gelen Mate çayı ve portakal yağının harmanlanması ile elde edilen Rejuvenate Tea Sonbahara girerken sizi iyi hissettirecek

Hazırlanışı

95 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 6-7 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

KASIM KUTUSU

Milk Oolong

Menşei: TAYVAN

Milk Oolong çayı, oolong çayları arasında farklı bir yere sahiptir. Tayvan bölgesinde yetişen özel oolong çaylarının yarı-top şeklinde sarılması ile elde edilir. Normalde sofistike bir tada sahip Oolong çaylarının özelliklerini taşır. Bunun yanında, kurutma işleminden sonra süt ve su buharına maruz bırakılması sebebiyle doğal süt kremasını andıran bir tadı vardır.

Hazırlanışı

80°C – 90°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-4 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Tropical Green

Menşei: JAPONYA

Tropical Green, Japonya’da yetişen özel Sencha cinsi yeşil çay yapraklarının ananas, kivi, mango gibi tropikal meyve aromalarıyla harmanlanmasından oluşur.

Hazırlanışı

85 °C – 95 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Chocolate Kiss

Menşei: HİNDİSTAN

Hindistan’dan kaliteli Assam cinsi siyah çayın çikolata ile harmanlanması ile elde edilir. Hem çikolata hem de siyah çaydan yeni bir deneyim sunar.

Hazırlanışı

95 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 6-7 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

ARALIK KUTUSU

Pai Mu Tan Rose Petals

Menşei: ÇİN

Pai Mu Tan Rose Petals, anavatanı Çin olan Pai Mu Tan (Bai Mu Dan olarak da bilinmektedir) cinsi beyaz çay yapraklarının gül yaprakları ile harmanlanmasından elde edilen son derece aromatik bir çaydır. İsmini beyaz şakayık çiçeğinin yapraklarından alan Pai Mu Tan en üstteki taze 2 yaprağın toplanıp fermentasyon işlemine uğramadan buhara maruz bırakılmasıyla elde edilir. Güneşte kurutulan yaprakların tüm besin değeri korunur ve  diğer beyaz çaylarda olduğu gibi yüksek oranda antioksidan içerir.

Hazırlanışı

80°C-85°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Champagne Formosa Oolong

Menşei: TAYVAN

Champagne Formosa Oolong, ismini yetiştiği Taiwan’ın Formosa bölgesinden alan yarı fermente bir çaydır ve yaprakların %30’unun rengi kırmızıya dönene kadar bu işlem gerçekleştirilir. Champagne Formosa Oolong çayı, yumuşak aynı zamanda olgun bir tada sahiptir. İçinde birçok narin tatlar barındırır.

Hazırlanışı

80-85°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

mate chocolate truffle

Menşei: BREZİLYA

Mate Chocolate Truffle, Güney Amerika’da yetişen “yerba mate” bitkisinin kako ve portakal parçalarının harmanlanması ile elde edilir. Antioksidan özelliği, yüksek vitamin ve mineral içeriğiyle eşsiz bir bitkidir. Bu bitki, zihin, ruh ve bedene olan faydaları nedeniyle meditasyon içeceği olarak da bilinir. Mate Chocolate Truffle, istendiğinde bal ile tatlandırılarak sıcak veya soğuk olarak içilebilir.

Hazırlanışı

85 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 6-8 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Hep aynı çayları içmekten sıkılmadın mı?

Chado Monthly’ye Abone Ol, her ay dünyanın çayı kapına gelsin!

HEMEN ABONE OL