İstanbul’un En Güzel 3 Kitap Kafesi

Bir yandan kahvenizi yudumlamak bir yandan da kitabınızın sayfaları arasında kaybolmaya ne dersiniz? İşte kahve ve kitap kokusunun birbirine karıştığı 3 kitap kafe:

Minoa Cafe & Bookstore


Gerek Akaretler’deki lokasyonu gerekse iç mekan tasarımıyla İstanbul’un en sempatik mekanlarından biri olan Minoa’da; modadan çizgi romana, yemek kültüründen tasarım ve fotoğrafa pek çok konuda orijinal kitabı bulabilirsiniz. Minoa’nın en iyi yanlarından biri de beğendiğiniz kitabı satın alabilmeniz. Kitapsevelerlerin favorileri arasında sağlam bir yere sahip olan Minoa’da kahvenin dışında leziz çaylar, kokteyller ve atıştırmalıklar da bulabilirsiniz. Beyaz peynirli-domatesli tostu denemeyi ihmal etmeyin!
Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi No:52/A, Beşiktaş

Cafe Lumiere


Adını, sinemada gösterilen ilk film olan “Trenin Gara Girişi”ni çeken Lumiere Kardeşler’den alan bu kafe Çukurcuma’da 200 yıllık bir binada konumlanıyor. İçeri adım atar atmaz filmin karelerinin derlenmiş olduğu bir poster sizleri karşılıyor. Yemyeşil bahçesi, rengarenk sandalyeleri, ağaçlardan sarkan lambaları ve masaları süsleyen tazecik çiçekleriyle şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlere birebir… Lumier’in kütüphanesinin çok da büyük değil ama içinde mutlaka ilginizi çekecek bir şeyler bulacaksınız. Sıcak bir ortam, leziz yemekler, kitap ve huzur… Cihangir’in en gözde kafelerinden Cafe Lumiere’de hepsini bulacaksınız.
Kuloğlu Mahallesi, Altıpatlar Sokak, No:7, Beyoğlu

Akademi 1971

Kadıköy’ün Caferağa mahallesinde yer alan Akademi 1971, gününüzü daha keyifli bir hale getirmek için her sabah 9’da kapılarını açıyor. Akademi 1971 adından da anlaşılacağı üzere 1971 yılında kurulmuş. Hadi Olca tarafından Nişantaşı’nda bir kitabevi olarak açılan Akademi 1971 24 yıl kapalı kaldıktan sonra kapılarını Kadıköy’de yeniden açmış. Zengin kütüphanesiyle okuyucuların gönlüne taht kuran Akademi 1971’in ev rahatlığındaki koltuklarına gömülüp zengin kütüphanesinden seçtiğiniz kitapları okurken zaman kavramını unutacaksınız.
Osmanağa Mahallesi, Pavlonya Sokak, No:12/1, Kadıköy

Eğer siz de geniş bir kütüphaneye sahip olmak ve bu keyfi evinizde yaşamak istiyor ama nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız Kitap Kulübü ve Kutu Bahane  size yardımcı olacak!

Her ay sizin için beğendiğiniz türde bir kitap, farklı kıtalardan bir paket taze kahve, çeşitli atıştırmalıklar, bakım ürünleri ve sürprizler seçip kapınıza kadar gönderen Kutu Bahane ve küratörler tarafından özenle seçilen dört kitap gönderen Kitap Kulübü ile okumanın keyfine siz de varın!