Yeni Başlayanlara Koşuyu Sevdirecek 3 Rota

Sağlıklı bir yaşamın ön koşulu formda kalmaktan geçiyor ancak şehir yaşamının sınırları içerisinde bunu yapmak hiç de kolay değil. Özellikle masa başı işlerde çalışanlar gün boyunca hareketsiz kalmanın faturasını ağır bir şekilde ödüyorlar. Peki yoğun diyet listeleri ve sert egzersiz programlarına başvurmadan da forma girmek ya da formda kalmak mümkün mü? Fitkutu’nun sağlıklı atıştırmalıklarıyla beslenenler ve düzenli olarak koşu yapanlar için bu sorunun cevabı evet. İstanbul’u üç farklı yönüyle tanıyabileceğiniz rotalar için şimdi ayakkabılarınızı bağlayın; keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz…

Tarihin İçinde: Balat – Fener Sahili

Yüzlerce yıllık yapıların arasından geçip manzarayı seyrederken bir yandan da koşarak sağlık ve zindelik kazanmak istiyorsanız İstanbul’da aradığınız koşu rotası Balat – Fener sahili. Atatürk ile Haliç köprülerinin arasındaki rotanın uzunluğu 3 kilometre.

Doğanın Kalbinde: Emirgan Parkı

İstanbul’un gri yüzünden uzakta, doğanın yanı başında sakin bir koşu parkuru arıyorsanız Emirgan Parkı, tartan zemini ile 1 kilometrelik güzel bir seçenek sunuyor.

Denizin Yanında: Suadiye Feneryolu Sahil

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan bu koşu parkuru deniz havası almak isteyenler için en uygun rota. Toplamda 6,5 kilometreye ulaşan parkur Anadolu Yakası’nda ikamet eden koşucuların tercihi.

Koşuya Yeni Başlayanlar İçin Motivasyon:

Eğer daha önce spor olarak koşmamışsanız ve kendinizi nasıl motive edeceğinizi bilmiyorsanız size bir tavsiyemiz var. Her koşu sonrasında kendinizi Fitkutu’nun eğlenceli atıştırmalıkları ile ödüllendirerek motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir