Sıkça sorulan sorular

Abonelikler

Aboneliğimi nasıl iptal ederim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Abonelikler” sayfasına gidip iptal etmek istediğiniz aboneliğinizde “Düzenle” butonuna basınız. Açılacak olan ekranda “Durum” menüsünde “İptal” seçeneğini seçtikten sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda aboneliğiniz iptal edilecektir.

Aboneliğimi nasıl ertelerim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Abonelikler” sayfasına gidip ertelemek istediğiniz aboneliğinizin karşısında bulunan “Düzenle” butonuna basınız. Açılan pencerede “Ertele” butonuna basarak aboneliğiniz bir dönem erteleyebilirsiniz.

Erteleme işlemi bir sonraki ödeme gününüzü abone olduğunuz plana bağlı olarak bir dönem ileri alacaktır. Örneğin aylık planda abone olduğunuz bir ürün için erteleme işlemi yaptığınızda ödeme gününüz bir ay ertelenir.

Abonelik erteleme işlemi tekrar edilebilir. Aboneliğinizi her ertelediğinizde ödeme gününüz bir dönem daha ertelenecektir.

Aboneliğinizin ertelenmesi abonelik durumunuzu güncellemeyecektir. Abonelik durumunuz erteleme işlemi anındaki hali ile kalmaya devam eder.

Aboneliğime bağlı kredi kartımı nasıl değiştirebilirim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Abonelikler” sayfasına gidip ödeme yöntemini güncellemek istediğiniz aboneliğinizde “Düzenle” butonuna basınız. Açılan pencerede “Ödeme yöntemi” menüsünde yeni ödeme yönteminizi seçtikten sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda aboneliğiniz ile ilişkili ödeme yönteminiz güncellenecektir.

Ödeme yöntemi menüsünde yalnızca var olan ödeme yöntemleriniz listelenir. Yeni ödeme yöntemi eklemek için “Ödeme yöntemleri” sayfasına gidiniz.

Aboneliğime bağlı adresimi nasıl değiştirebilirim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Abonelikler” sayfasına gidip adresinizi güncellemek istediğiniz aboneliğinizde “Düzenle” butonuna basınız. Açılan pencerede “Gönderim adresi” ve “Fatura adresi” menülerinde yeni adresinizi seçtikten sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda aboneliğinize bağlı adresiniz güncellenecektir.

Bu menülerde yalnızca var olan adresleriniz listelenir. Yeni adres eklemek için “Adresler” sayfasına gidiniz.

Abone olurken seçmiş olduğum ürün özelliğini nasıl değiştirebilirim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Abonelikler” sayfasına gidip ürün özelliğini güncellemek istediğiniz aboneliğinizin karşısında bulunan “Düzenle” butonuna basınız. Açılan pencerede her bir özelliğe ait menüleri ayrı ayrı görebilirsiniz. Değişiklerinizi yaptıktan sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda güncellemeniz gerçekleşecektir.

Bu menüler yalnızca satıcı tarafından abone olduğunuz ürüne ait ek özellikler tanımlanmışsa gözükecektir.

Abonelik ödemelerim kart ekstremde nasıl görünür?

Kart ekstrenizde ve hesap özetlerinizde Aydanaya.com üzerinden yapılan alışverişleriniz WIRECARD-AYDANAYA olarak gözükecektir. Aşağıda bir ekstre örneğini WIRECARD-AYDANAYA olarak görebilirsiniz.

Yapılan iade ya da abonelik iptallerinde de açıklama kısmında WIRECARD-AYDANAYA yazılmasıyla beraber, tutar “-9,99” değil “+9,99” şeklinde hesap özetinizde görünecektir.

Ödeme yöntemleri

Nasıl yeni ödeme yöntemi ekleyebilirim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ödeme Yöntemleri” sayfasına gidip “Yeni ödeme yöntemi ekle” butonuna basınız. Açılan sayfada yeni ödeme yöntemi bilgilerinizi girdikten sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda işlem tamamlanacaktır.

Kayıtlı ödeme yöntemimi düzenleye miyim?

Aydanaya.com kart bilgilerini saklamadığı için kayıtlı ödeme yöntemlerine ait bilgiler güncellenememektedir.

Kayıtlı ödeme yöntemimi nasıl silerim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ödeme Yöntemleri” sayfasına giderek silmek istediğiniz ödeme yönteminizin karşısında bulunan “Sil” butonuna basarak kayıtlı ödeme yönteminizi silebilirsiniz.

Ödeme yönteminizi silebilmek için ilgili kaydın herhangi Aktif veya Bekleyen durumdaki bir abonelik ile ilişkisi olmaması gerekmektedir.

Adresler

Nasıl yeni adres ekleyebilirim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Adresler” sayfasına gidip “Yeni adres ekle” butonuna basınız. Açılan sayfada yeni adres bilgilerinizi girdikten sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda işlem tamamlanacaktır.

Kayıtlı adresimi nasıl düzenlerim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Adresler” sayfasına gidip düzenlemek istediğiniz adresinizin karşısında bulunan “Düzenle” butonuna basınız. Açılan sayfada yeni adres bilgilerinizi girdikten sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda işlem tamamlanacaktır.

Kayıtlı adresimi nasıl silerim?

Aydanaya.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Adresler” sayfasına gidip silmek istediğiniz adresinizin karşısında bulunan “Düzenle” butonuna basınız. Açılan sayfanın alt kısmında bulunan “Sil” butonuna bastığınızda adresiniz silinecektir.

Adresinizin silinebilmesi için herhangi bir Aktif veya Bekleyen durumdaki abonelik ile ilişkisi bulunmamalıdır.